Warning: Declaration of Jhony::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /sap/wp-content/themes/sap/functions.php on line 146
Udział gdańskiego Oddziału SAP w Bałtyckim Festiwalu Nauki - Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w GdańskuStowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku
loading
31 maj 2015

Udział gdańskiego Oddziału SAP w Bałtyckim Festiwalu Nauki

W ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki od 22 maja do 17 czerwca 2015 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku prezentowana była wystawa poświęcona elementom tworzącym aglomerację Trójmiejską. Materiały do wystawy pt. „70 lat Trójmiasta” przygotowały m.in. Prezes naszego oddziału, Monika Płuciennik oraz członkini Beata Szmytkowska.

Imprezą towarzyszącą wystawie była wycieczka autobusem Jelcz 043 („ogórkiem”) na trasie Gdańsk – Sopot – Gdynia w dniu 23 maja 2015, zorganizowana przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.

W ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki gdański SAP współpracował również z Archiwum Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Archiwum Państwowym w Gdańsku. W dniach 19 i 21 maja wygłoszone zostały referaty połączone z prezentacjami dotyczącymi Sierpnia 1980 r. w świetle zbiorów Archiwum Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Archiwum Państwowego w Gdańsku. W tych dniach goście zapoznali się ze specyfiką przechowywanych w Archiwum Komisji Krajowej oraz Archiwum Państwowym w Gdańsku archiwaliów i muzealiów oraz poznali tajniki pracy archiwistów odwiedzając magazyny archiwalne oraz pracownie naukowe.

21 maja goście uczestniczyli w wycieczce z przewodnikiem Jarosławem Żurawińskim po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej. Z ramienia SAP w imprezie tej brali udział nasi członkowie – Łukasz Grochowski oraz Beata Szmytkowska, a obszerne sprawozdanie z jej przebiegu ukaże się drukiem w „Archiwiście Polskim” w 2016 roku.