loading
08 Cze 2015

X Konkurs Genealogiczny „Moja Pomorska Rodzina”

W dniu 29 maja 2015 roku miał miejsce finał jubileuszowej X edycji Konkursu Genealogicznego „Moja Pomorska Rodzina”. Już od pierwszej edycji tego konkursu nasz Oddział Stowarzyszenia Archiwistów Polskich jest jego współorganizatorem wraz z Oddziałem Gdańskim Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Urzędem Miejskim w Gdańsku, Gimnazjum nr 1 w Gdańsku-Wrzeszczu i Pomorskim Towarzystwem Genealogicznym w Gdańsku.

Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do poznania swoich korzeni poprzez tworzenie drzew genealogicznych oraz albumów i prezentacji dotyczących przodków. Tym razem na konkurs wpłynęło 90 prac z 27 szkół. W pracach jury wzięła udział nasza członkini, Hanna Jaszkowska. W uroczystościach finałowych nasz Oddział reprezentowała Prezes Monika Płuciennik.

W trakcie gali finałowej Pan Tomasz Szymański, Wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, wręczył dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie w organizację konkursu jego organizatorom. Dyplomy otrzymało Stowarzyszenie Archiwistów Polskich, Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne, Gimnazjum nr 1 oraz Pan Krzysztof Kowalkowski, zaangażowany w organizację wszystkich edycji konkursu z ramienia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Dziennik Bałtycki opublikował artykuł na temat konkursu wraz z obszerną fotorelacją.

 

X KG MPR (650x800)

Podziękowania dla SAP od głównego organizatora.