Warning: Declaration of Jhony::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /sap/wp-content/themes/sap/functions.php on line 146
Spotkanie opłatkowe gdańskiego Oddziału SAP - Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w GdańskuStowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku
loading

Spotkanie opłatkowe gdańskiego Oddziału SAP

12 gru 2015

Spotkanie opłatkowe gdańskiego Oddziału SAP

10 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie opłatkowe SAP, podczas którego zaprezentowano sprawozdania z konferencji naukowych, które odbyły się w ostatnim kwartale.

Dr Jolanta Musiał wygłosiła sprawozdanie z konferencji naukowej pn. „Archiwa historyczne ziem zachodnich i północnych Polski w przestrzeni społecznej z perspektywy siedemdziesięciolecia”, która odbyła się 12 października 2015 r. w sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Następnie Iwona Flis przedstawiła sprawozdanie z I Kongresu Archiwów Społecznych, który odbył się 24 października 2015 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Mariusz Krauze zaprezentował sprawozdanie z IX Zjazdu IFAR, który miał miejsce w Toruniu w dniach 19-20 listopada 2015 r.

Na zakończenie Monika Płuciennik omówiła problemy podjęte podczas V Toruńskich Konfrontacji Archiwalnych, które odbyły się 3 i 4 grudnia 2015 roku pod hasłem „Archiwistyka uniwersalna, archiwistyka lokalna”.

Nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem.

Fotorelacja ze spotkania.