loading

Warsztaty archiwalne „Standardy digitalizacji materiałów archiwalnych”

29 lip 2017

Warsztaty archiwalne „Standardy digitalizacji materiałów archiwalnych”

Razem z Fundacja im. Stanisława Flisa „Archiwa Pomorskie” serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty archiwalne – tym razem poświęcone „Standardom digitalizacji materiałów archiwalnych” – które odbędą się w dniach 24-25 sierpnia 2017 r. w Sali Balkonowej w Zarządzie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” przy ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu Gdańskie historie, skierowanego do gdańskich archiwistów społecznych, prywatnych i rodzinnych, a także do pasjonatów historii i archiwistyki. 

Warsztaty podzielone są na dwie części:

  • część I: 24 sierpnia (czwartek), godzina 16:30 – 18.45;
  • część II: 25 sierpnia (piątek), godzina 16:30 – 18.45.

Poruszane zagadnienia związane ze standardami digitalizacji materiałów archiwalnych obejmą proces skanowania i obróbki skanów oraz digitalizacji z wykorzystaniem cyfrowych aparatów fotograficznych.

Osoba prowadząca:

Łukasz Grochowski – absolwent historii i archiwistyki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie archiwista w Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” (organizator Bałtyckiego Festiwalu Nauki i Międzynarodowego Dnia Archiwów, referent na konferencjach organizowanych przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych, Archiwa Państwowe, Instytut Pamięci Narodowej). Wiceprezes gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Autor publikacji z zakresu historii młynarstwa i archiwistyki. W wolnym czasie szachista (II kategoria szachowa, uczestnik w turniejach szachowym na terenie województwa pomorskiego).

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja: https://digitalizacja.evenea.pl/.

Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.