loading
11 paź 2017

Warsztaty archiwalne „Działalność dokumentacyjna”

W piątek, 30 września br. w Bibliotece Gdańskiej PAN odbyły się warsztaty archiwalne poświęcone działalności dokumentacyjnej, czyli świadomemu gromadzeniu dokumentacji będącej źródłem wiedzy na temat współczesnego życia i wydarzeń tworzących historię. Były to już ostatnie warsztaty realizowane w ramach projektu Gdańskie historie, przygotowanego przez Fundację im. Stanisława Flisa „Archiwa Pomorskie wspólnie z naszym gdańskim Oddziałem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

Warsztaty poprowadziła Beata Szmytkowska, starszy kustosz w Archiwum Państwowym w Gdańsku, w Oddziale II – materiałów archiwalnych powstałych po zakończeniu działań wojennych w 1945 r. Gościnnie wystąpili :

Łukasz Grochowski – absolwent historii i archiwistyki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, archiwista w Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” , wiceprezes gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich,
dr Marcin Westphal – historyk i archiwista, absolwent Uniwersytetu Gdań­skiego, kierownik działu wystawienniczego Muzeum II Wojny Światowej.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.