Warning: Declaration of Jhony::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /sap/wp-content/themes/sap/functions.php on line 146
Kaszuby 2022 - nasz doroczny wyjazd szkoleniowyStowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku
loading

Kaszuby 2022 – wyjazd szkoleniowy naszego Oddziału

11 paź 2022

Kaszuby 2022 – wyjazd szkoleniowy naszego Oddziału

Kaszuby 2022 – nasz coroczny wyjazd szkoleniowy

Gdański Oddział Stowarzyszenia Archiwistów Polskich zorganizował coroczny wyjazd szkoleniowy „KASZUBY 2022”.

Wyjazd odbył się w ostatni weekend w dniach 7-9 października 2022 roku (piątek – niedziela). W piątek przeprowadzono dyskusję o patronach i świętach archiwistów. W sobotę odbyły się wykłady szkoleniowe z tegorocznym tematem przewodnim: „Potrzeby użytkowników a kryteria wartościowania dokumentacji w archiwach wojskowych”. Referat wygłosiły Panie Anna Bergier Kierownik Sekcji Ewidencji i Udostępniania Zasobu oraz Maria Brzeska-Wasik Kierownik Sekcji Nadzoru Archiwalnego i Przechowywania Zasobu z Oddziału Zamiejscowego w Gdyni Archiwum Wojskowego w Toruniu. Ostatnie zmiany w archiwalnych przepisach prawa omówiła Pani dr Monika Płuciennik. Sprawozdanie z VIII Powszechnego Zjazdu Archiwistów w Łodzi zaprezentował Pan dr Łukasz Grochowski. Sprawozdanie z I części XVI Krajowego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Archiwistów Polskich w Łodzi przedstawiła wspomniana wcześniej Pani dr Monika Płuciennik. Podczas spotkania poruszono także kwestie programu Stowarzyszenia Archiwistów Polskich – zainicjowaną przez prezesa Stowarzyszenia Archiwistów Polskich – Pana Andrzeja Jabłońskiego.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu szkoleniowego w Ostrzycach. Fotografie z wydarzenia autorstwa Marii Brzeskiej-Wasik, Łukasza Grochowskiego oraz Kamila Kaliszuka.