Warning: Declaration of Jhony::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /sap/wp-content/themes/sap/functions.php on line 146
Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na konferencjęStowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku
loading
27 mar 2023

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na konferencję

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza do udziału w konferencji  Spuścizny w zbiorach archiwalnych, muzealnych i bibliotecznych. Spuścizny są świadectwem życia i działalności osób oraz instytucji, stowarzyszeń czy organizacji. Przekazywanie tych kolekcji muzeum, archiwum czy bibliotece jest dowodem zaufania ofiarodawców oraz potrzebą podzielenia się (nierzadko rodzinnymi materiałami i pamiątkami) z publicznością. Zachęcamy, aby muzealnicy, archiwiści i bibliotekarze pracujący na co dzień z prywatnymi kolekcjami podzielili się swoim doświadczeniem.
 
Konferencja organizowana przez ECS ma za zadanie wymianę myśli teoretycznej oraz doświadczeń na temat sposobów organizowania zbiorów, zasad ich gromadzenia, metod opracowania, zabezpieczania, digitalizacji, a także poszukiwanie rozwiązań dla zorganizowanego budowania informacji na ich temat oraz budowanie wzajemnych relacji między instytucjami.  Chcemy zwrócić uwagę na wyjątkowość tych kolekcji oraz prześledzić ich losy – od momentu przekazania, poprzez opracowanie, do publicznego udostępniania.
 
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa fotografii ze zbiorów Archiwum ECS.  
 
Przewidujemy 3 bloki tematyczne:     
  • opracowanie;    
  • promocja/rozpowszechnianie;    
  • zabezpieczenie/digitalizacja.     
Zwracamy się do Państwa z propozycją przygotowania referatów dotyczących tej problematyki.  Zapraszamy do uczestnictwa oraz współpracy. 
 
Konferencja odbędzie się w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności, w dniach 7 – 8 grudnia br.  Zgłoszenia na konferencję prosimy przysłać do dnia 31 września 2023 r. według załączonego formularza elektronicznie na adres:  m.madey@ecs.gda.pl.